BINDUSTUUDIO TUNNID JA ÕPETAJAD

YIN JOOGA: (Elise Schneider, bindujooga@gmail.com, 58455532)

Yin jooga on väga rahulik joogastiil, mis ei eelda praktiseerijalt eelnevat ettevalmistust. Yin jooga tunnis hoiame asendeid pikema aja vältel (3-5min), kasutades minimaalselt lihaseid, et avaldada mõju sidekoele, mis läbib kogu inimkeha. Paraneb liigeste, kõõluste ja sidekudede elastsus, elavneb vereringe ja kiireneb toitainete jõudmine kudedesse. Yin joogas puudub esteetiline väline inimkeha ideaal, mille poole püüelda. See muudab Yin lähenemise väga vabastavaks, sest vastukaaluks keskendutakse funktsionaalsele lähenemisele. Sobilik kõigile sh beebiootajatele.
 

JOOGA NIDRA: (Elise Schneider, bindujooga@gmail.com, 58455532)

 Mis on jooga nidra? Ehk olemine vs tegemine. Üks sõnasõnaline tõlgendus oleks: "Kõikide olekute terviklikkus." Veel üks, levinum tõlge on joogi unenägu. See on juhendaja häälest kantud meditatsioon, mis viib meid sügavasse lõdvestusse ning taastab energia. See on teekond tavapärasest unest sügavamasse lõõgastusse, kus analüütiline mõtlemine lülitub välja. Jooga nidrat teeme liikumatult lamades maas mattidel, pleedi all. Jooga nidra on juhendatud meditatsioonidest üks lihtsamaid praktikaid algajaile, milleks ei ole õiget ega vale viisi: see aitab avastada iseennast.

SHINDO: (Riina Kasterpalu, riina@tulesina.ee, 5225452 

AKROJOOGA: (Kristin Hansen,  hansenkristinphotography@gmail.com)

MIS ON AKROJOOGA?
Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Läbi erinevate paaris harjutuste, mängude, jooga ja loovate ülesannete õpime tundma ning usaldama nii ennast kui ka teisi. Luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks hakkame aduma seda, milleks meie kehad koos töötades võimelised on.

Akrojooga võib ka parajalt väljakutsuv olla – seisame silmitsi enda seatud piirangute, hirmude ja sotsiaalsete barjääridega. Siin on võimalus kasvuks – ületades ja üllatades nii ennast kui ka teisi avastame, et oleme võimelised palju rohkemaks kui enne arvasime.

Akrojooga sobib kõikidele vanustele ja kehatüüpidele. Sujuvamaks lennuks tuleb kasuks eelnev jooga, tantsu või muu liikumispraktika alane kogemus aga see ei ole vajalik. Ka ilma igasuguse eelneva kogemuseta on võimalik nautida, mängida ning üksteist tundma õppida.

Meie tegemistest saad rohkem lugeda siit: https://www.facebook.com/acroyogatartu/
www.acroyoga.ee
www.captureandmove.com
VIDEO Acroyoga Tartu esinemisest Hugo Trefneri gümnaasiumis 2018: https://www.youtube.com/watch?v=MPOWSxhM7MA
VIDEO Kristini ja Reesi Akrobaatilisest tantsukavast 2018: https://www.youtube.com/watch?v=qrhvFvXtWkQ

TRE (Tension &Trauma Release Exercises): Kristel Leesmend (trestuudio@gmail.com, 5518088)

TRE( Tension &Trauma Release Exercises) on tõhus kehapraktika vabanemiseks pingetest ja ärevusest. See koosneb bioenergeetikal ja ida võitluskunstidel põhinevatest lihtsatest harjutustest, mis käivitavad kehas seesmise vibratsiooni võimaldades loomulikul viisil vabaneda sügavamatestki pingetest. TRE sessioon on omalaadne füüsiline kehameditatsioon, kus lastakse kehal end ise reguleerida et balansseeruks organismi füüsiline ja vaimne tasakaal. Lisaks enesetunde paranemisele pakub puhastusprotsess avastusi ja arengut vaimses plaanis.TRE regulaarne praktiseerimine säilitab püsivat seesmist rahu ja sügavamat tunnetust, aidates hästi toime tulla igapäevaelu väljakutsetega. Küsi, tule individuaaltundi või ühine kursusega! TRE kohta Tartus: https://www.facebook.com/TREstuudio/ TRE ametlik koduleht: www.traumaprevention.com

LÕUNAMEDITATSIOON: Kristel Leesmend (trestuudio@gmail.com, 5518088)

Kohtume kord nädalas esmaspäevasel lõunatunnil, et luua iseendaga sügavam ühendus ja kogeda erinevate meditatsiooniviiside võimalusi. Need on põnevad vaimsed siserännakud, kus saad tavateadvuse korraks välja lülitada, arendada keskendumist ja rikastada oma sisemaailma. Loome rahu iseendas Tartu südames!

VÄETANTSUD: Margit Foht (vsagentuur@gmail.com,  5126342)
Kutsun sind sukelduma iseendasse läbi vaba ja vabastava tantsu, mis põhineb viiel looduse rütmil, milleks on maa, tuli, vesi õhk ja ruum.
Sellel kursusel teeme nende rütmidega lähemalt tutvust. Kohtume 5 korda, iga kord võtame vaatluse alla erineva rütmi, aga tantsime läbi ka kogu tantsulaine,  natuke räägime, teeme harjutusi ja tantsime kokku 2 tundi.

Toome kogu oma tähelepanu enda kehale, oma tunnetele, tantsime iseendaga, oleme iseenda vaatlejad, hoidjad. Võtame ennast vastu ja lubame kõigel, mida keha soovib väljendada liigutusteks saada.

Meis on väga suur vägi, me oleme loojad, oma mõtete ja tunnetega loome enda reaalsust. Me saame luua igal hetkel enda ümber ilu ja maagiat või olla elu ohvrid ja leppida sellega, mis meile ei meeldi. Selleks, et saaksime oma elu teadlikult luua on vaja saada teadlikuks iseendast, ennast on vaja tundma õppida. Mind on selles aidanud Väetantsupraktika. Olen mõistnud, et meie keha on väga oluline tööriist enda tundma õppimisel, iseenda armastama õppimisel.

Keha on meie ainuke nähtav osa ja liikumine on esimene keel, mida me juba sündides oskame. Kehal on otsene seos meie mõtete ja tunnetega. Kui kuulata oma kehast tulevaid impulsse ja lubada neil saada liigutusteks, on võimalik väljendada ja vabastada kehast kõike seda, mis tahab nähtavale tulla, millest me ise pole teadlikud. Teadlikkus endast kasvab ja tervenemine toimub igal tasandil.
Me võtame selles tantsus ennast vastu sellisena nagu oleme, avaneme iseendale, maskid kukuvad maha, saame sügava ühenduse oma pärisolemusega, saavutame seisundi, kõrgema energeetilise vibratsiooni, ühenduse universaalse armastusevooga. Selles seisundis hakkame nägema maailma laiemalt, kogema enda siseilma kui ka välisilma suurema tundlikkusega, oleme teadlikud vaatlejad, õpime tundma, aktsepteerima, armastama kõike nii nagu on.

MIDA KAASA VÕTTA?
Võta endale kaasa joogiveepudel, vahetusriideid tantsuks. Soovi korral ka märkmik ja pastakas.

VÄETANTSUD

Väetantsud on inspireeritud 5 Rütmi tantsust, mille looja on Gabrielle Roth. Muusika on valitud 5 Rütmi põhimõttel. 5 Rütmi on Voolamine, Staccato, Kaos, Lüürika ja Vaikus.

Tants moodustab loomuliku dünaamilise laine, alustame aeglase rahuliku voolava muusika saatel, millele varsti lisandub rütm, mis paneb väljendama, edasi läheb rütm järjest kiiremaks ja kulmineerub väga kiireks ekstaatiliseks kaoseks, peale mida me saame kogeda enda sees uut ruumi, uue energiaga, millel on uus kvaliteet, süda avaneb, võime koged suuremat rõõmu, rahulolu, kergust jne, laine suubub rahusse, vaikusesse, üksolemise kogemisse.

Miks see praktika hea on ja mida see annab?
5 rütmi tantsude looja Gabrielle Roth on öelnud: "Pannes keha liikuma, algab tervenemine iseenesest!"

5 Rütmi, mis need on?
5 Rütmi on looduserütmid, elemendid maa, tuli, vesi, õhk ja eeter ehk ruum, mis kokku moodustavad laine.

Voolamine (naisenergia) - element maa - äratame oma keha liikumisele, liikumine loob ühenduse keha sisemise tarkusega - kogeme iseennast ja õpime võtma vastu nii, nagu praegu on - armastavalt, ilma hinnanguteta;

Staccato (meesenergia) - element tuli - annab liigutustele suuna ja jõu väljendada ennast sellisena, nagu oleme, õpetab väljendama selgelt oma soove ja vajadusi, tundeid ja tõde, õpetab kuulama oma südant ja elama südame järgi;

Kaos - element vesi - aitab vabastada kehast vanad energiad, blokeeringud, et teha ruumi uuele toetavale energiale, kaos see on muutumine, avardumine, kaos õpetab jääma enda keskmesse ka keerulistes olukordades, alistuma;

Lüürika - element õhk - avab südame, tekib suurem usaldus ümbritseva ja teiste inimeste suhtes, tants muutub kergeks, hõljuvaks, õpetab märkama elu läbi kaastunde silmade, märkama kergust, rõõmu, iseenda ja kogu maailma imelisust ja ilu;

Vaikus - ruum- element eeter - avardumine, ühendus kõigega, jõuame oma hingekoju, leiame kontakti oma tõelise olemusega.